511 332 474pon - pt: 8 - 20 / sob: 10 - 15

Kryńskiego 21
21-400 Łuków

Czy włosy usunięte w ramach depilacji laserowej odrastają?

Depilacja laserowa to jedna z najpopularniejszych metod usuwania niechcianego owłosienia. W ostatnich latach zyskała ona ogromną popularność, głównie ze względu na swoją skuteczność oraz trwałość efektów. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie, czy włosy usunięte w ten sposób mają szansę odrastać? W niniejszym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości na ten temat, dlatego zapraszamy do lektury!

Jak działa depilacja laserowa?

Aby odpowiedzieć na pytanie, czy włosy usunięte w ramach depilacji laserowej odrastają, warto najpierw przyjrzeć się bliżej mechanizmowi działania tego rodzaju zabiegu. Depilacja laserowa polega na wykorzystaniu energii świetlnej, która przenika przez skórę i jest absorbowana przez melaninę zawartą we włosach. Melanina to barwnik odpowiedzialny za kolor włosów, skóry i oczu. W wyniku tego procesu dochodzi do nagrzewania i zniszczenia mieszka włosowego, co prowadzi do stopniowego osłabienia i eliminacji owłosienia.

Czy włosy odrastają po depilacji laserowej?

Włosy usunięte w ramach depilacji laserowej mają znacznie mniejszą szansę na odrastanie niż te, których pozbędziesz się przy użyciu innych metod, takich jak depilacja woskiem czy maszynką do golenia. Wynika to z faktu, że energia świetlna dociera do mieszka włosowego, niszcząc go i uniemożliwiając dalszy wzrost włosa. Warto jednak zaznaczyć, że nie wszystkie włosy zostają usunięte podczas jednego zabiegu depilacji laserowej. Aby osiągnąć optymalne rezultaty, zaleca się przeprowadzenie serii kilku zabiegów, które pozwolą na trwałe usunięcie większości owłosienia.

Czynniki wpływające na odrastanie włosów po depilacji laserowej

Mimo że depilacja laserowa jest uważana za jedną z najskuteczniejszych metod usuwania owłosienia, istnieje kilka czynników, które mogą wpłynąć na ponowne odrastanie włosków. Należy do nich między innymi indywidualna predyspozycja genetyczna, hormonalne zaburzenia czy niewłaściwa pielęgnacja skóry po zabiegu. Należy więc pamiętać, że depilacja laserowa nie gwarantuje całkowitego usunięcia owłosienia na stałe. W niektórych przypadkach może być konieczne powtarzanie zabiegów w celu utrzymania efektów.


wszystkie aktualności
511 332 474
Kryńskiego 21, 21-400 Łuków
pon - pt: 8 - 20 / sob: 10 - 15
salonwellsens.pl