511 332 474pon - pt: 8 - 20 / sob: 10 - 15

Kryńskiego 21
21-400 Łuków

Jak działa laser frakcyjny?

W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywa laser frakcyjny, który jest wykorzystywany w medycynie estetycznej do poprawy wyglądu skóry. Dzięki swoim właściwościom, pozwala na skuteczne leczenie różnych problemów dermatologicznych.

Zasada działania lasera frakcyjnego

Laser frakcyjny to rodzaj lasera, który emituje wiązkę światła o określonej długości fali, która jest selektywnie absorbowana przez tkanki skóry. W wyniku tego procesu dochodzi do mikrouszkodzeń w obrębie naskórka i skóry właściwej, co stymuluje naturalne procesy regeneracji i produkcję kolagenu. Dzięki temu, skóra staje się bardziej jędrna, elastyczna i gładka. Laser frakcyjny działa na zasadzie tworzenia mikroskopijnych kolumn termalnych w skórze, które są otoczone przez zdrową tkankę. To właśnie ta zdrowa tkanka przyspiesza proces gojenia i minimalizuje ryzyko powikłań.

Zastosowania lasera frakcyjnego w medycynie estetycznej

Laser frakcyjny znajduje szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej, gdzie służy do leczenia różnorodnych problemów skórnych. Jednym z najpopularniejszych zastosowań jest redukcja zmarszczek i linii mimicznych, co pozwala na odmłodzenie wyglądu skóry. Ponadto, laser frakcyjny może być stosowany do leczenia blizn potrądzikowych, rozstępów, przebarwień czy naczynek krwionośnych. Z możliwości lasera frakcyjnego w Białej Podlaskiej i okolicach można skorzystać, wybierając się do Salonu Kosmetycznego Wellsens.

Korzyści i przeciwwskazania do zabiegu

Zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego charakteryzują się wieloma korzyściami dla pacjentów. Przede wszystkim, są one mało inwazyjne i nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji. Efekty zabiegu są widoczne już po pierwszej sesji, a pełne rezultaty można zaobserwować po kilku tygodniach. Laser frakcyjny jest również bezpieczny dla większości typów skóry, choć osoby o bardzo jasnej lub ciemnej karnacji powinny skonsultować się z lekarzem przed przystąpieniem do terapii. Warto również pamiętać, że zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego mają swoje przeciwwskazania, do których należą m.in. ciąża, karmienie piersią, aktywne infekcje skórne czy stosowanie niektórych leków.


wszystkie aktualności
511 332 474
Kryńskiego 21, 21-400 Łuków
pon - pt: 8 - 20 / sob: 10 - 15
salonwellsens.pl