511 332 474pon - pt: 8 - 20 / sob: 10 - 15

Kryńskiego 21
21-400 Łuków

Laser frakcyjny czy radiofrekwencja mikroigłowa? Który zabieg będzie lepszy?

W dzisiejszych czasach, kiedy medycyna estetyczna rozwija się w zawrotnym tempie, coraz więcej osób zastanawia się nad tym, który zabieg będzie dla nich najlepszy – laser frakcyjny czy radiofrekwencja mikroigłowa. W artykule postaramy się przybliżyć temat tych dwóch popularnych metod odmładzania skóry. Chociaż oba te zabiegi mają swoje zalety, to jednak laser frakcyjny wydaje się być lepszym wyborem. Przekonajmy się dlaczego.

Laser frakcyjny – jak działa i jakie daje efekty?

Laser frakcyjny to nowoczesna metoda odmładzania skóry, która polega na wykorzystaniu wiązki światła laserowego do stymulowania procesów regeneracyjnych w tej tkance. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest usunięcie drobnych zmarszczek, blizn czy przebarwień, a także poprawa jędrności i elastyczności skóry. Laser frakcyjny działa na zasadzie mikrouszkodzeń w skórze, które stymulują jej naturalne procesy naprawcze. W wyniku tego dochodzi do stymulacji produkcji kolagenu i elastyny, które są odpowiedzialne za młody wygląd skóry.

Radiofrekwencja mikroigłowa – co to takiego?

Radiofrekwencja mikroigłowa to inna metoda odmładzania skóry, która polega na wprowadzeniu do jej wnętrza impulsów elektromagnetycznych za pomocą specjalnych mikroigieł. W wyniku tego dochodzi do podgrzewania tkanek, co z kolei prowadzi do skurczu włókien kolagenowych i stymulacji produkcji nowego kolagenu. Efektem tego zabiegu jest poprawa jędrności, elastyczności oraz wygładzenie drobnych zmarszczek.

Laser frakcyjny czy radiofrekwencja mikroigłowa – porównanie

Obie metody mają swoje zalety, jednak warto zwrócić uwagę na kilka istotnych różnic między nimi. Po pierwsze, laser frakcyjny działa nie tylko na powierzchni skóry, ale także w jej głębszych warstwach, co przekłada się na bardziej spektakularne efekty odmładzania. Po drugie, laser frakcyjny pozwala na precyzyjne dostosowanie parametrów zabiegu do indywidualnych potrzeb pacjenta, co sprawia, że jest on efektywniejszy i bezpieczniejszy niż radiofrekwencja mikroigłowa, która wymaga też przeprowadzenia większej liczby zabiegów.


wszystkie aktualności
511 332 474
Kryńskiego 21, 21-400 Łuków
pon - pt: 8 - 20 / sob: 10 - 15
salonwellsens.pl