511 332 474pon - pt: 8 - 20 / sob: 10 - 15

Kryńskiego 21
21-400 Łuków

Jak działa laser frakcyjny?

Technologia laserowa od lat stanowi ważny element postępu w dziedzinie medycyny estetycznej i kosmetologii. Jednym z najbardziej popularnych i skutecznych zabiegów, który wykorzystuje tę zaawansowaną technikę, jest laser frakcyjny. Przeznaczony jest on do usuwania różnego rodzaju niedoskonałości skóry, takich jak blizny, rozstępy, zmarszczki czy przebarwienia. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej jego działaniu.

Działanie lasera frakcyjnego

Laser frakcyjny to rodzaj lasera wykorzystującego wiązkę światła o określonej długości fali 10600 nm, która wpływa na skórę w sposób kontrolowany i precyzyjny. Zabieg polega na emitowaniu mikroskopijnych wiązek światła, które przenikają w głąb skóry, tworząc niewielkie kanały termiczne. W wyniku tego procesu dochodzi do mikrouszkodzeń, które stymulują naturalne procesy regeneracyjne organizmu, takie jak produkcja kolagenu i elastyny.

Dzięki temu skóra staje się bardziej jędrna, gładka i odmłodzona, a także pozbawiona nieestetycznych zmian. Warto jednak pamiętać, że laser frakcyjny nie uszkadza dużych fragmentów skóry ani okolicy miejsca, na które oddziałuje. Rekonwalescencja jednak jest kilkudniowa.

Zastosowanie lasera frakcyjnego w salonach kosmetycznych

Laser frakcyjny jest szeroko stosowany w salonach kosmetycznych ze względu na swoją wszechstronność i skuteczność. Jest on szczególnie skuteczny w przypadku blizn potrądzikowych i pooperacyjnych czy po urazach. Dzięki precyzyjnemu działaniu lasera możliwe jest zredukowanie widoczności tego typu zmian skórnych, a nawet ich całkowite usunięcie.

Zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego pozwalają również na wygładzenie zmarszczek, zarówno tych powierzchownych, jak i głębszych. W wyniku stymulacji produkcji kolagenu i elastyny skóra staje się jędrniejsza i bardziej elastyczna. Co więcej, laser frakcyjny może być stosowany do usuwania przebarwień skóry i leczenia rozstępów. Dzięki precyzyjnemu działaniu lasera możliwe jest selektywne usunięcie nadmiaru melaniny, co prowadzi do wyrównania kolorytu skóry.


wszystkie aktualności
511 332 474
Kryńskiego 21, 21-400 Łuków
pon - pt: 8 - 20 / sob: 10 - 15
salonwellsens.pl